Chrzest na Karczówce. Zdjęcia z chrztu świętego Antosia

zdjęcia detali na chrzcie świętym

Chrzest na Karczówce

Na początku roku wszystko wskazywało na to, że najczęściej odwiedzanym przez nas kościołem będzie kościół w Strawczynie. Wykonywaliśmy tam już chrzest Grzesia, ślub Ewy i Bartłomieja oraz Anity i Dawida.

Jednak okazało się, że to w kościele św. Karola Boromeusza na Karczówce byliśmy najczęściej, bo aż cztery razy. Za każdym razem wykonywaliśmy reportaż zdjęciowy z chrztu świętego. Mamy nadzieję, że uda nam się te wszystkie chrzty umieścić na blogu. 

W tym wpisie pokażemy Wam reportaż z chrztu świętego Antosia. Przybliżymy Wam również czemu chrzest na Karczówce u Pallotynów to dobry pomysł oraz gdzie blisko Klasztoru można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu świętego.

Chrzest na Karczówce – dlaczego tam?

Wielu z rodziców decyduje się na chrzest święty dziecka w klasztorze na Karczówce. Mimo to, że nie są tamtejszymi parafianami.

Dlaczego?

Zapewne ze względu na atmosferę, która tam panuje. Księża Pallotyni mają wspaniałe podejście zarówno do rodziców, jak i do samych dzieci. 

Dodatkowym atutem jest piękno kościoła, lokalizacja klasztoru i przyroda jaka go otacza. Dla nas jako fotografów zabytkowe ołtarze, chrzcielnice, czy figury świętych to dodatkowe elementy przydatne do zbudowania reportażu. No i schody przed kościołem – bardzo pomocne przy zdjęciach grupowych. Ze wzgórza roztacza się piękna panorama Gór Świętokrzyskich. Od Góry Dobrzeszowskiej (i 'naszej’ Perzówki), aż po Święty Krzyż.

Myślimy, że klasztor Pallotynów na Karczówce jest idealnym miejscem do wprowadzenia młodego człowieka do rodziny chrześcijańskiej.

Przyjęcie z okazji chrztu. Hotel Karczówka

W pobliżu klasztoru znajduje się Hotel Karczówka. Na jednej z trzech sal restauracji Hotelu Karczówka można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu świętego. Tutaj właśnie odbyło się przyjęcie Antosia. 

Oprócz niewielkiej odległości od kościoła plusem jest również bliskość Ogrodu Botanicznego. Warto wybrać się tam z rodziną na spacer.

Mamy nadzieję, że to nie ostatni chrzest na Karczówce jaki wykonaliśmy. Lubimy tam wracać, mimo tego, że zawsze mamy problemy z zaparkowaniem…

bransoletka dla dziecka na chrzest