Zdjęcia komunijne

Zdjęcia komunijne w Kościele

Zdjęcia komunijne w kościele wykonuje zazwyczaj jeden fotograf wskazany przez proboszcza parafii. Fotografie z uroczystości w świątyni często wykonywane są masowo. Nie ma w nich zbyt dużo artyzmu.

Nie krytykuję takich fotografów, ja ich nawet rozumiem. Trudno jest bowiem wykonać wybitne zdjęcia, kiedy ma się   kilkudziesięcioro dzieci do ogarnięcia. Fotograf komunijny ma za zadanie przede wszystkim wykonać poprawnie techniczne zdjęcia wszystkich dzieci w najważniejszych momentach. Nie ma czasu na skupienie się na pojedynczych modelach, na pojedynczych kadrach czy urozmaiceniach. 

W mojej ofercie jest reportaż z kościoła, ale to nie to samo co fotograf wynajęty na całą komunię i robi zdjęcia wszystkim dzieciom. Nikt nie lubi wchodzić komuś w paradę, ja tego nie robię. Ta opcja jest tylko w przypadku, jeśli takowego fotografa w ogóle nie ma.

Chętnie wykonam reportaż z imprezy komunijnej i zdjęcia plenerowe (na przykład takie jak zdjęcia po Komunii Oli). Wtedy mogę się wykazać.

zdjęcia komunijne w plenerze
sesja komunijna mniów

Zdjęcia komunijne Łopuszno

Wiem, że to już parę razy pisałam, ale nic tak nie cieszy jak powracający klient.  Julcia i jej mama wróciły do mnie już trzeci raz! Poprzednie sesje z Julią znajdziecie tu, tu i tu

Reportaż z imprezy komunijnej i zdjęcia plenerowe wykonywałam w Zajeździe Antresola w Snochowicach. 

Komunia Święta Świętokrzyska Polana

Przekonałam się, że świetnym miejscem na organizowanie uroczystości rodzinnych w tym Komunii jest Lipowy Dwór. Jest częścią Kompleksu Świętokrzyska Polana. Położony w miejscowości Chrusty, w gminie Zagnańsk. Ładna okolica, sporo atrakcji i dużo miejsca do zabawy dla dzieci.

Tak się złożyło, że w tym roku wykonałam tam dwa reportaże z imprezy komunijnej. Była to Komunia Święta Karola i Maćka. 

Sesja komunijna Kielce

Ostatnim tegorocznym reportażem była Komunia Mai. Parę zdjęć pod kościołem św. Maksymiliana Kolbe w Kielcach. Zanosiło się na deszcz jednak szczęście nam sprzyjało.

Impreza odbywała się w Zajeździe Biały Kruk w Górnie. 

Zdjęcia komunijne w plenerze

Czasami żeby znaleźć dobre miejsce do sesji plenerowej nie trzeba szukać daleko. Podczas jednej z moich wycieczek poszukiwawczych znalazłam ciekawe miejsce 'pod nosem’ – w Rudzie Strawczyńskiej.

Nikola w prezencie dostała voucher na sesję zdjęciową. Biała alba, bukiet z konwalii i zieleń przyrody. Popatrzcie.