logo ślęzak fotografia

Sesja ślubna w Pałacyku Sienkiewicza w Oblęgorku

sesja ślubna w dworku sienkiewicza w oblęgorku

Sesja ślubna w Oblęgorku

Po sesji narzeczeńskiej i reportażu ślubnym Marleny i Michała przyszedł czas na sesję poślubną. Para Młoda wybrała sesję ślubną w Pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Oblęgorek to wieś w gminie Strawczyn w powiecie kieleckim (wskazówki do dojazdu).

Na miejscu znajduje się oddział Muzeum Narodowego w Kielcach. Natomiast obecnie (stan na wrzesień 2021) na zewnątrz Pałacyku prowadzone są prace remontowe. Muzeum można zwiedzać, jednak fotografowie mogą mieć problem. Nam udało się zdążyć przed remontem. Na szczęście!

Sesja ślubna w Pałacyku Sienkiewicza

Pałacyk Henryka Sienkiewicza stał się „Pałacykiem Henryka Sienkiewicza” w 1900 roku. Pisarz dostał go darze od narodu z okazji jubileuszu 25–lecia pracy literackiej. Do 1914 roku był on letnią rezydencją H.Sienkiewicza. Muzeum zostało utworzone w 1958 roku.

Miejsc na sesje ślubne jest wiele. Sesje ślubne wykonywane w pałacu, zamku czy dworku mają tę dostojność. Młodzi na zdjęciach wyglądają jakby sami byli gospodarzami tych posiadłości. 

Wokół Pałacyku jest sporo zieleni, która również sprzyja tworzeniu pięknych zdjęć. Jesiony, dęby czy cała aleja lipowa to elementy parku w stylu angielskim. Urządzał go bardzo znany ogrodnik, Franciszek Szanior. Był między innymi twórcą Ogrodu Saskiego w Warszawie.

Sesja ślubna nad Jeziorem Elżbiety

Swoje Pary Młode na sesję ślubną zabieramy zazwyczaj w 2-3 miejsca. Najważniejszy by były one zlokalizowane blisko siebie. Całość trwa około 3 godziny.

Mamy sprawdzoną listę miejsc na sesje poślubne. Nowożeńcy zawsze mają pierwszeństwo w proponowaniu własnych lokalizacji sesji. Jednak najczęściej posiłkują się naszą listą.

Jezioro Elżbiety w Michalej Górze, w gminie Łopuszno jest dla fotografa bardzo wdzięcznym miejscem. W tym roku byliśmy tam już z Wiktorią i Danielem na sesji ciążowej.

Molo, piękna drewniana chatka i ten klimatyczny, tajemniczy las. Dlatego wszystko to zaowocowało między innymi w to zdjęcie, czy w takie zdjęcie które bije rekordy popularności na naszym Instagramie.

sesja ślubna kielce

Sesja ślubna pod wiatrakami

Trzecim miejscem, które wspólnie wybraliśmy były wiatraki w Smykowie. W tym roku scenerię upiększała facelia błękitna.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kwiaty również będą porastać to miejsce. Po to by wrócić tam i odkrywać to miejsce na nowo.