logo ślęzak fotografia

Sala bankietowa Sokół. Wesele Marty i Michała.

zdjęcia grupowe przed kościołem

Wesele w sali bankietowej Sokół

Natłok obowiązków, wesel, tiktoków, instagramów itp. sprawia, że niektóre wpisy z wesel publikujemy prawie po roku. Tak jest w przypadku ślubu Marty i Michała oraz ich wesela w sali bankietowej Sokół. Pięknej Pary Młodej i pięknego ślubu, którego zdjęcia i opis żal trzymać w szufladzie. 

Był sierpniowy, bezchmurny i upalny dzień. Balony pękały. Nie no, nie potrafię tak pisać 😀

Z Martą i Michałem poznałem się dopiero w dniu ślubu, ponieważ nie mogłem być z Agą na podpisaniu umowy ślubnej. Marta za to znała mnie i moje upodobania weselno-kulinarne z tiktoka i od razu postraszyła, że devolaille będzie z pieczarkami 🙁 . 

Dziewczyny (Aga, Marta i Świadkowa) miały tyle pomysłów na zdjęcia, że migawki aparatów grzały się jak magazynek Rambo w Wietnamie. Ale daliśmy radę. Wszędzie zdążyliśmy i wszystko uchwycilśmy. Oprócz tego czego nie zdążyliśmy uchwycić 😀

Ten wpis będzie też pretekstem do pochylenia się nad dwiema ważnymi kwestiami przy organizacji ślubu. Między innymi czy sala taneczna ma być bezpośrednio przy sali jadalnej, a także jak wyjść z kościoła (nie, nie chodzi o to czy drzwiami).

 

ślęzak fotografia kielce
przygotowania pana młodego
fotograf ślubny kielce

Wyjście z kościoła

Jak Para Młoda ma wyjść z kościoła? Koncepcje są różne. Tradycyjne sposoby jak ryż czy konfetti są efektowne i atrakcyjne dla nas jako fotografów. Są również często zakazywane przez księży, ze względu na …. Dodatkowo te plastikowe konfetti są nieekologiczne.
W związku z tym Pary Młode często rezygnują z jakichkolwiek ozdobników podczas wyjścia z kościoła. Wychodzą – jak my to wtedy nazywamy – “na sucho”. Jeśli chcecie – ok. Ale dajcie coś od siebie 🙂 Jakiś okrzyk, uniesiony bukiet, pocałunek czy pokazanie obrączek.
Jest jeszcze droga pośrodku. Coś z efektem wow, a zarazem ekologiczne i nieznajdujące się w dziale ksiąg zakazanych miejscowej parafii. Płatki kwiatów, bańki mydlane, gołębie, balony czy różnego rodzaju szpalery.
Właśnie tak było na ślubie u Marty i Michała. Goście weselni na wyjściu z kościoła utworzyli piękny szpaler z żywych róż. W akompaniamencie radości i szczęścia na twarzach Pary Młodej utworzyło to niesamowitą scenerię idealną dla nas fotografów

wyjście z kościoła
szpaler z róz przed kościołem
zdjęcia grupowe przed kościołem
wyjście z kościoła pary młodej

Sala bankietowa Sokół

Sala taneczna połączona z salą jadalną. Tak czy nie? Każde z tych rozwiązań – cytując klasyka – ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.
My osobiście wolimy jeżeli te strefy są blisko. Łatwiej wtedy kontrolować całą akcję. Jedno oko na wygibasy wnuczków przy Krzysztofie Krawczyku, drugie na energiczną dyskusję ich dziadków o tym jak ta dzisiejsza młodzież nie ma szacunku do muzyki.

Sala bankietowa Sokół poszła w tym aspekcie na kompromis. Sala taneczna jest oddzielona ścianą od części jadalnej. Ale nie byle jaką ścianą. Na niej wyświetlane jest na żywo to co dzieje się na parkiecie. W ten sposób osoby starsze spędzające większość wesela siedząc widzą jak młodsi się bawią. Podobnie jest z Gośćmi, którzy chcą pogadać w względnej ciszy, ale nie chcą się czuć odcięci od wesela siedząc daleko w strefie chillout.

Dodatkowym plusem jest możliwość wykorzystania telebimu w sali bankietowej Sokół to wyświetlenia filmu czy pokazu slajdów. Tak też uczynili przyjaciele Par Młodej sprawiając im ogromną niespodziankę, co było dla nas świetną okazją do uchwycenia kolejnych momentów pełnych radości i wzruszeń.

 

sala bankietowa sokół
figurki na tort weselny
fotografia ślubna kielce
fotografia ślubna kielce

Fotograf ślubny Kielce

Jako samozwańczy Dyrektor ds. marketingu i public relations w Ślęzak Fotografia nie byłbym sobą gdybym nie przemycił tutaj paru słów reklamy. Jeśli już czytasz to znaczy, że albo jesteś znajomym Pary Młodej, albo jesteś z mojej rodziny (pozdrawiam Mamusię) albo przygotowujesz się do ślubu. Dalej może czytać tylko ta trzecia grupa*

Jesteśmy fotografami ślubnymi z Kielc (no nie do końca, ale kto wie gdzie jest Strawczyn?). Jeśli podoba Ci się nasze podejście do pracy, nasz styl fotografii to zostaje ostatni krok do spotkania się z nami na kawę. Sprawdź ofertę na fotografię ślubną i jeśli zostało Ci trochę dolarów po zaklepaniu najlepszej kapeli w województwie zapytaj o wolny termin na reportaż ślubny.

Do zobaczenia!

*żartowałem, nikt tego nie sprawdza

Zobacz również